úterý 22. dubna 2014

Osvětim - Březinka

Vítám vás u další článku :-)

Dnes si to dáme ryze nekosmeticky. Začátkem dubna jsme se s drahým vydali na poznávací zájezd do Osvětimi a Březinky. Ano, ano. Do koncentračních táborů z 2. světové války. Nebyl to veselý výlet, ale je to součástí historie nás všech. Myslím, že slov ani není potřeba... 
všude dráty / podpisy lidí, kteří se zde byli podívat / nechvalně známá brána
dokumenty / blok 15 / cynismus
fotky vězňů, které se dochovaly / zrcadla v české části expozice / zachráněné ženy (váha od 23 - 27 kg)
plechovky od Cyklonu B / kufry obětí / česká expozice
Březinka

Co vy, jezdíváte taky na výlety za poznáním byť neveselým nebo vždy jen za zábavou?
Evelin ♥

27 komentářů:

 1. My se zrovna 1.kvetna taky chystame do Osvětimi. Vetsina lidi to nechape, ze muzeme jet na tak morbidni vylet. Ale ja si myslim, ze si tu hruzu musime pripominat, aby se to uz nikdy neopakovalo.

  Maru Ultimatechic.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás se tento výlet také nesetkal s pochopením, ale naprosto souhlasím - jsou věci a události, které si lidé musí připomínat!

   Vymazat
 2. Já bych do Osvětimy moc chtěla, ale bohužel jsem se tam zatím nedostala, jen do Terezína, ale i tam jsem brečela jak želva nad lidskou krutostí. Osvětim bude teprve něco, to pak budu v depresi několik týdnů potom.
  Little NotesLittle Notes

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Terezína se taky chystám. je pravda, že v Osvětimi to na člověka dýchá ze všech stran...

   Vymazat
 3. Tiež by som sa tam raz chcela ísť pozrieť. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Byla jsem tam se školou, člověka to opravdu hodně zasáhne. Podle mě je daleko lepší jet na "školní výlet" sem než třeba do ZOO. Člověku to dá něco, mrazivý pocit, který mu nedá žádný film, knížka ani vyprávění.

  OdpovědětVymazat
 5. taky myslím, že je důležité vidět i takovéhle místo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak... je potřeba i neveselých výletů

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Zrovna tam pojedu ve čtvrtek se školou... Jsem zvědavá, jaký to na mě zanechá dojem. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Na výlety jezdím bohužel méně a méně, ale tohle je zrovna místo, které by měl jednou za život vidět každý. Je to opravdu zážitek, to místo je prostě silné. Až jsem tam nechtěla fotit. Byla jsem tam třikrát ( na výletě s rodiči po Polsku - s výkladem, se školou - s jiným výkladem a napotřetí s tetou, když jsme jeli do Krakowa) a myslím, že stačilo. Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že třikrát opravdu stačilo. Sama bych to vícekrát nezvládla.

   Vymazat
 9. mám zimomriavky. jednoznačne je to miesto, ktoré chcem v živote vidieť. čítala som aj utekl jsem z osvětimi a strašne som plakala, miestami mi behal mráz po chrbte. vidieť túto hrôzu musí byť neskutočne silný zážitok

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem to četla, brečela jsem ajko želva...

   Vymazat
 10. V Osvětimi jsem byla před několik lety. A musím říci, že bych jela znovu, určitě to není veselé místo, ale jak říkáš, je to část historie, kterou nemůžeme jen tak vymazat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, vymazat ji nemůže. Ale musíme si ji připomínat!

   Vymazat
 11. U dlouho uvažuji o "výletu" do Osvětimi, všechno kolem 2.sv. války mě dost zajímá, je to určitě dost smutná část naší historie, ale podle mě by to měl vidět každý, aby si uvědomil, že teď se máme dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se o to hodně zajímám. Knihy hltám a pak u toho brečím.

   Vymazat
 12. Byla jsem tam pár let zpátky a nemám z toho žádné fotky, protože jsem prostě nebyla schopná fotit, i když to jindy zvládám jednou rukou, pověšená hlavou dolů ze stromu. Tohle místo má takovou atmosféru, že jsem prostě jen chodila, mlčela a snažila se to všechno nějak pochopit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, chápu tě. Já většinu fotek vyfotila až cestou zpět... Před tím jsem jen chodila, kroutila hlavou a vůbec nic jsem nechápala.

   Vymazat
 13. Mě hrozně láká podívat se do nějakého koncentračního tábora. Zatím jsem se do žádného nedostala, ale mám v plánu Osvětimu a nějaký v Rakousku (vždy zapomenu název) tam je to prý dosti hrozivý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím pěsti, pak dej vědět, jaké jsi měla pocity.

   Vymazat
 14. S přítelem právě též jezdíme na takové poznávací výlety. Byli jsme v Osvětimi, v ghettu Terezín (unikátní zážitek), a určitě navštívíme další podobná místa, která jsou spjata s naší historií. A myslím, že do Osvětimi se vydáme ještě jednou, tentokrát kvůli mé odvážné čtrnáctileté příbuzné. Když to chce poznat, tím lépe, nikdo ji nemusí nutit. Se školou tam jet nechce, vybrala si nás. Myslím si, že lidé by taková místa měli navštěvovat.
  A krásně nafocené fotky :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je super, že si vás vybrala. A o to více klobouk dolů, že je to tak mladé děvče! Děkuju za pochvalu za fotky!

   Vymazat

♥ ♥ ♥ Děkuji vám za přečtení článku a všechny vaše komentáře. Ani netušíte, jakou mi dělají radost :-)! ♥ ♥ ♥