pondělí 7. září 2015

Ekzém a lupénka

Dneska se podíváme na zoubek ekzému. Není to určitě příjemné téma. Sama bohužel na ekzém trpím. Konkrétně na suchou a velmi šupinatou kůži mezi prsty na rukou. Pokud procházím stresovějším obdobím, tak se mi vytvoří suchá začervenalá místa na těle, nejvíce na stehnech a pažích. Proto jsem s povděkem přijala možnost vyzkoušet si krém Bepanthen Sensiderm, který je vhodný právě na projevy ekzému.
* malá vsuvka: ekzém jako takový je vlastně chronické onemocnění kůže. Při tomto zánětlivém a svědivém onemocnění dochází k poruše ochranné bariéry kůže. No a právě přes tuto poškozenou bariéru těla se lépe dostává do těla škodlivým látkám, které si najdou cestu až do hlubších vrstev kůže. Tím dojde k aktivaci imunitního systému, ten v daném místě vytvoří obrannou reakci a tradáááá, zánět máme na světě (v tomto případě na kůži, ehm).
* Děkuji za poskytnutí výrobku k recenzi *

Vždycky je samozřejmě ale lepší ekzému předcházet. Já sama přišla na to, že:
 • ekzém se mi horší při stresu (to už snad v dnešní době nikoho nepřekvapí) a když do sebe naláduju tunu čokolády
 • mi více vyhovuje umývat se olejem než klasickým sprchovým gelem
 • blázním se z umělých cyklistických rukavic (obecně se dá říct, že bavlna je prostě bavlna)
 • čistící prostředky ekzém (nečekaně) zhoršují, byť rukavice a ten odporný pudr taky nic moc
Ale pojďme se vrátit k věci...
Bepanthen Sensiderm je zdravotnický prostředek, který je primárně určen ke zmírnění ekzému. Krém by měl fungovat tzv LLT technologií (lipidová lamelární technologie). Z tiskové zprávy jsem vyčetla a pochopila to tak, že krém je schopný vlastně nahradit část chybějících kožních lipidů, které jsou nepostradatelné při tvořbě kožní bariéry - drží ji pohromadě.

Obal je klasický lékárenský. Prostě mastička v tubě :-) Nejvíc mi připomíná obyčejnou kalciovku :-) Ale co, je to zdravotnický prostředek? Je. Prodává se v lékárně? Prodává. Tak podle toho taky vypadá :-)
Konzistencí je to prostě mast. Roztírá se dobře, i se dobře do kůže vstřebává. Což je moc fajn, protože já se v práci mažu několikrát denně a nemusím mít strach, že budu mít zaprasenou celou klávesnici a všechny papíry, které klientům dávám.
Nejvíc mě ale samozřejmě zajímají účinky. Neříkám, že ej tohle zázrak, ale pomohlo. Kůže mezi prsty na rukou není tak šupinkatá, nepraská do krve a kůže nabírá na své celistvosti a elasticitě. Za mě určitě fajn! Teď už nebudu v lékárně chodit na slepo.
Je potřeba ale říct, že tyhle účinky pozoruju zejména v počátečním stádiu. Pokud se ekzém rozjede až dos tádia popraskané kůže, tak bohužel Bepanthen nepomáhá. Sama za sebe kortikoidy ráda nemám, nepoužívám je. Jako prevenci či v počátcích je tenhle krém více než fajn.
Krém spolu se mnou testoval i pan Lupénka. Flíčky, které byly před pravdielným používáním červené sice nebyly tak potom tak výrazné, ale určitě nezmizely. Takže co se týče lupénky, tak spíš nic.
Výhody, které vidím já jsou hlavně regenerace pokožky a zlepšení její hydratace, dostupnost v lékárnách a možnost používat dlouhodobě.


- značka: Bepanthen
- objem: 20 g
- cena: 130 - 170 kč
- hodnocení: 8/10
Co vy, trpíte některá ekzémem? A co vám pomáhá?
Evelin♥     2 komentáře:

     1. Já můžu jen potvrdit. Bepanthen sensiderm krém je výborný. Dříve jsme na zklidnění ekzému používali i obyčejný bapenthen care mast, ale od té doby, co je v lékárně dostupný tento, už nic jiného nepoužíváme.

      OdpovědětVymazat

     ♥ ♥ ♥ Děkuji vám za přečtení článku a všechny vaše komentáře. Ani netušíte, jakou mi dělají radost :-)! ♥ ♥ ♥